Wynajem kontenerów na gruz w Warszawie i okolicy

Opublikowane przez admin w dniu

Szybki odbiór i utylizacja zarówno gruzu jak i odpadów budowlanych to jeden z tematów, który warto ustalić przed rozpoczęciem prac na budowie. Jeśli przewidujemy dłuższe prace można rozważyć zakup kontenera, jednak przy krótkim remoncie warto zdecydować się na wynajem i cykliczny odbiór, aby odpady budowlane nie zalegały na placu tworząc niepotrzebny bałagan. 

Kontenery na gruz Warszawa dostępne na rynku.
Patrząc na konstrukcję rozróżnia się kontenery zakryte oraz odkryte, a przy wyborze należy zastanowić się jakie rodzaje odpadów będą w nim składowane. Również pojemność i materiał z jakiego są zrobione istotne, zwłaszcza gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią na jego ustawienie. Wybór odpowiedniego kontenera jest ważny również ze względu na koszty wynajmu.

Jaki kontener na gruz wybrać?
Mniejsze kontenery od 1 do 2 m3 bardzo dobrze sprawdzają się przy remontach mieszkań, gdzie powstają odpady o mniejszych gabarytach takich jak folie, drewno, gruz czy makulatura. Wywóz jest nieco częstszy, ale małe gabaryty pozwalają ustawić go nawet przy wyjściu z klatki, a komunikacja nie zostaje zaburzona. Jeśli odpadów będzie więcej aby zmniejszyć koszt wywozu można zamówić kontener o większej pojemności, który zostanie odebrany wraz z odpadami o zakończonej pracy.
Duże kontenery o pojemności powyżej 5 m3 do nawet kilkudziesięciu używane są zazwyczaj do wywozu większych odpadów komunalnych lub gabarytowych, których nie odbiera zakład oczyszczania miasta. Część z nich występuje również w wersji z otwieranymi drzwiami, aby łatwiej można było umieścić w nich odpady. 

Z przykrywą czy bez?
Kontenery z przykrywą najczęściej stosuje się do składowania odpadów foliowych lub papierowych, dzięki temu nie są rozwiewane i nie zanieczyszczają otoczenia. Kontenery otwarte najlepiej sprawdzają się do składowania gruzu, ziemi lub odpadów po remoncie lub gruzu betonowego. 

Koszt wynajmu zależy nie tylko od pojemności i rodzaju kontenera ale również czasu na jaki jest zlecany, dlatego kalkulując koszt budowy warto skontaktować się z lokalna firmą i wycenić usługę indywidualnie.

Kategorie: Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *